Julia Krynke

Résumé

Języki: angielski (biegle), niemiecki (płynnie), hiszpański (średnio), rosyjski (słabo)

Nagrody
Nagroda Publiczności XX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę Gilety w spektaklu
„Księżniczka na opak wywrócona” w reżyserii Remigiusza Brzyka
I Nagroda Aktorska jury XX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę Kalerii i Gilety
Nagroda Dziennikarzy za aktorską indywidualność na XX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi
II Nagroda na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej w Zamościu

Telewizja

Rok Produkcja Rola Reżyseria Kraj
2019 Ślad: Dziecko ukochanego (Polsat) Krystyna Winnicka Jarosław Banaszek Polska
2019 Zasada przyjemności (Canal+) Tamara Dariusz Jabłoński Polska
2019 Notruf Hafenkante: Auf der Straße (ZDF) Cristina Hagi Lena Knauss Niemcy
2018 Sick of It (Sky1) Dobroslawa Richard Yee Wielka Brytania
2018 Die Kanzlei (ARD) Regina Meissner Maris Pfeiffer Niemcy
2016 The A Word (BBC) Maya Peter Catteneo, Dominic Leclerc Wielka Brytania
2016 Ein Starkes Team (ZDF) Natascha Karpenko Maris Pfeiffer Niemcy
2015 DCI Banks (ITV) Katrin Vesik David Richards Wielka Brytania
2015 Der Pfarrer und das Mädchen (ZDF) Agnieszka Maris Pfeiffer Niemcy
2014 Line of Duty (ITV) Kasia Daniel Nettheim Wielka Brytania
2014 The Game (BBC) Embassy Girl Daniel O’Hara Wielka Brytania
2013 Causalty Christmas Red Button (BBC) Ania Sean Gleeson Wielka Brytania
2013 Lekarze (TVN) Mira Ziemska Marcin Wrona, Filip Zylber Polska
2012 Tatort: Das Wunder von Wolbeck (ARD/SF1/ORF2) Milena Kintrup Matthias Tiefenbacher Niemcy
2012 True Love (BBC) Louise Dominic Savage Wielka Brytania
2011 Holby City (BBC) Ania Green Reza Moradi Wielka Brytania
2011 Trivia (RTE) Danuta Tom Hall Irlandia
2010 SOKO Leipzig (ZDF) Olga Sarpei Maris Pfeiffer Niemcy
2009 Spooks (BBC) Bibi Saparova Alrick Riley Wielka Brytania
2009 The Street (BBC/ITV) Olenka David Blair Wielka Brytania
2007 Plebania (TVP) Monika Ewa Pytka, Wojciech Solarz Polska
2007 The English Class (RTE) Mela Philip Kampff, Declan Jones Irlandia
2007 Odwróceni (TVN) Reporter Urszula Urbaniak Polska
2006 Pierwsza Miłość (POLSAT) Julia Derwisz Okil Khamidow Polska
2005 Kryminalni (TVN) Anna Rybik Piotr Wereśniak Polska
2003 Kasia i Tomek (TVN) Edyta Kartacz Jurek Bogajewicz Polska

Film

Rok Produkcja Rola Reżyser Kraj
2017 Leash Alicja Harry Lighton Wielka Brytania
2016 Undocument Laura Kyla Simone Bruce, Amin Bakhshian Wielka Brytania
2015 Avengers: Czas Ultrona Sokowianka kierująca pojazdem Joss Whedon USA
2013 Flight Lule Gilian Pachter Wielka Brytania
2013 The Attendant Emilija Maria Loyter Wielka Brytania
2012 Lessons in Lifesaving Nikki Nick Cohen Wielka Brytania
2012 Mind Closure Zoe Eric Grech Wielka Brytania
2011 Mother and Daughter Charlotte Nikka Lorak Wielka Brytania
2010 Erratum Edyta Marek Lechki Polska
2010 Muse Ludmilla Massimo Salvato Wielka Brytania
2010 The Birthday Cake Agata Esther Richardson Wielka Brytania
2010 The Waitress June Michael Goldberg Irlandia
2010 Another Table Woman Martyn Gough Wielka Brytania
2010 Die Acht Räume der Seele Seele Adrian Lagenbach Niemcy
2010 Henry Potter Yeva Lue Yuo Wielka Brytania
2010 Humane Resources Kadrowa Jessica Townsend Wielka Brytania
2010 Julia Julia Rikhil Bahadur Wielka Brytania
2010 La Conversation Pani Hexin Zhang Wielka Brytania
2009 The Split Second Adriana Rii Mustakallio Wielka Brytania/ Finlandia
2009 Binoculars Sophia Gabriel Foster Prior Wielka Brytania
2008 Foxes Anna Mira Fornayova Irlandia
2007 Die Echoes Lydia Saschko Frey Niemcy
2007 Listopad Aga Dario Jose Ferrer Polska
2007 Nothing Heals, Nothing Grows Samobójczyni Philip Skraba Polska
2006 Frau I Frau I Jens Rudolph Niemcy
2006 Die of Love Maryam Bijan Birang Iran
2006 Hotel Lane Chun Soo Park Polska
2006 Piknik Mother Nam Kyu Kim Polska
2005 Zapach kawy Ruda Barnaba Bonati Polska
2005 Parę osób,mały czas Asystentka Stefańskiego Andrzej Barański Polska
2005 Wieczór panieński Karina Małgorzata Kozera Polska
2005 Prześwietlenie Nieznajoma Barbara Białowąs Polska
2005 Trzy kropki Matka, Córka Konrad Szczęsny Polska
2005 Blizna Matka Nam Kyu Kim Polska
2005 Trójkąt zdarzeń Magda Michał Bernardyn Polska
2005 Lekcja Nauczycielka Antoni Olejniczak Polska
2004 Augenblick Ana Tinatin Gurchiani Polska
2004 Herbata z mlekiem Ewa Barbara Białowąs Polska
2003 Ściana Magda Agnieszka Smoczyńska Polska
2003 Ryby Jola Eystein Abildsnes Polska
2003 Lichter Beata Hans – Christian Schmid Niemcy

Teatr

Rok Produkcja Rola Reżyseria Teatr
2009 Dementia Diaries Mrs Alicja Merk Hewitt Lewes Live Literature, Wielka Brytania
2008 Nic co ludzkie Maria Antonina Paweł Passini, Piotr Ratajczak, Michał Witt-Michałowski Scena Prapremier InVitro, Lublin
2006 The Townlands of Brazil Monika Ray Yeates Axis Theatre, Dublin
2005 Dulle Griet Naga Marek Pasieczny Teatr Nowy, Łódź
2005 Mayday Barbara Smith Ryszard Nyczka Teatr Nowy, Łódź
2005 Czarodziejskie krzesiwo Księżniczka Katarzyna Deszcz Teatr Nowy, Łódź
2005 Zona Tenebrarum Hermina Przemysław Wasilkowski Studio Wasilkowskiego
2004 Mniejszy brat Maria Antonina Stanisław Brejdygant Teatr Nowy, Łódź
2004 Na szczytach rozpaczy Pani Marcin Jarnuszkiewicz Teatr Nowy, Łódź
2004 Tajemniczy ogród Mary Lennox Karol Suszka Teatr Nowy, Łódź
2004 Szkło bolesne Elżbieta Kazimierz Braun Teatr Nowy, Łódź
2003 Dożywocie Rózia Szczepan Szczykno Teatr Nowy, Łódź
2003 Zazdrość Iris Aldona Figura Teatr Nowy, Łódź
2002 Przygody Sindbada Żeglarza Diabeł Morski Jaroslaw Kilian Teatr Polski,
2002 Księżniczka na opak wywrócona Gileta Remigiusz Brzyk PWST, Wroclaw
2002 Letnicy Kaleria Bożena Baranowska PWST, Wroclaw
2001 Wesele Zosia Janusz Wiśniewski Teatr Nowy, Poznań

Umiejętności
Gra na fortepianie i flecie poprzecznym, śpiew, improwizacja, jazda konna, szermierka, jazda na nartach, prawo jazdy

Edukacja
Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna we Wrocławiu, Wydział Aktorski (1998-2002)
Michael Chekhov Studio London, Wielka Brytania (2008)
Akademia Praktyk Teatralnych „Gardzienice” (2001–2003)
Państwowa Szkołą Muzyczna I i II stopnia w Opolu, klasa fortepianu i fletu poprzecznego (1986-1997)

Warsztaty
„Technika Sanforda Meisnera”, Mark Wakeling, The Actors Temple, Londyn
„Bioenergetyka”, Gael le Cornec, Footprint Project, Londyn
„Technika Aleksandra”, Alex Maunder i Refia Sacks, Londyn
„Ciało i głos” Zygmunt Molik, Ośrodek Grotowskiego we Wrocławiu
„Laboratorium THE WAY”, Rena Mirecka, Ośrodek Grotowskiego we Wrocławiu
Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Tradycyjnej, Doktorce nad Narwią
Międzynarodowa Letnia Szkoła Jazzu, m.in. z Rickiem van Matre i z Gary Cooperem, Kraków i Warszawa